Srovnejte si klady a zápory a vítězem budou předokenní rolety

Možná právě uvažujete nad tím, jaký stínící prvek si do svého bytu pořídit. V tom případě se vám jednoznačně vyplatí, zvážit více výhod, které vám mohou jednotlivé stínící prvky poskytnout. Rozhodně se vám vyplatí, nerozhodovat se pouze s ohledem na jejich pořizovací cenu.

obraz nad postelí

Například pokud bydlíte v centru města, které je turisticky atraktivní, a kde se zároveň konají různé kulturní akce, mohly by vám vyhovovat předokenní rolety. Ty vám totiž mohou poskytnout více než jen stín a dokonalé zatemnění, i když i to se jistě hodí. Právě v místech, která vynikají nejen světelným znečištěním, ale také vysokou mírou hluku, jsou předokenní rolety skvělým pomocníkem. Mimo clonění světla totiž zároveň cloní i hluk, takže sníží intenzitu okolního zvuku, který k vám doléhá, až o několik desítek decibelů. Což každopádně ocení všichni rezidenti rušných center měst, sousedé sportovních stadionů, letišť i rušných silnic a mimo jiné i ti, kteří mají okna nad frekventovaným chodníkem. Zároveň tak zvýšíte své soukromí, protože už vám nikdo neuvidí skrze okna do bytu.

staré žaluzie

Všichni zároveň víme, kolik peněz nás stojí vytápění domů a bytů v zimě. Jedná se o významnou položku každoročního rodinného rozpočtu. Ovšem díky předokenním roletám ji můžete účinně snížit, protože brání úniku tepla a vy tak ušetříte za vytápění. A podobně to bude fungovat i v létě, kdy naopak snížíte své výdaje za klimatizaci tím, že teplo nebude zbytečně vnikat dovnitř bytu. Ovšem ani v jiných ročních obdobích nepřijdete zkrátka, protože v době, kdy venku panuje nevlídné, větrné a deštivé počasí budete moci vyvětrat bez obav z průvanu, který poničí vybavení vašeho bytu.

Jakmile si tedy srovnáte všechny klady a zápory, dojdete k závěru, že se cena předokenních rolet jednoznačně vyplatí, a to i díky k tomu, že k nim získáte i několikaletou záruku a pozáruční servis.