Prostor, světlo a styl

Trendy v bydlení jdou ruku v ruce s dobou. Vše se zrychluje a modernizuje. Proto i lidé ve svých domovech dávají přednost účelnosti a užitečnosti interiéru před shromažďováním starobylých, i když vzácných věcech po předcích.
látková houpačka
To, že se každé volné místo zaplňuje nábytkem, už dávno neplatí. Naopak. Všechno se směřuje k tomu, aby jednotlivých kousku bylo co nejméně, z tohoto důvodu se volí například méně nápadné vestavěné skříně. Bílé stěny už opět nejsou nudné, ale splňují onen požadavek světlosti. Pokud dáváte přeci jen přednost barvám, nemusíte se zdráhat, například červená, která nevyjde z módy asi nikdy, vypadá velice hezky se dřevem i kovem. Stálou mezi barvami je také fialová. Se dřevem, ať už tmavým či světlým, se také často kombinuje bílý nebo naopak úplně tmavý nábytek V některých místnostech, především v kuchyni, se samozřejmě využívá nerez, což také dodává místnosti na světlosti, zatímco dřevo se postará o teplo a útulnost.
okno na terasu
Ke všemu, co v bytě nebo kanceláři děláte, potřebujete dostatečný přísun světla. S užitkovostí a účelností se pojí také úspornost, a proto je dobré zvážit, jaký typ osvětlení zvolíte a kam všude zářivky či žárovky nainstalujete. Máte možnost vybrat si z mnoha tvarů a typů . Šikovné je osvětlit prostor nad postelí, tak si budete moci pohodlně číst, to také platí o pracovních prostorech v kuchyni. O kanceláři nemluvě.
béžová pohovka
Abyste svému bydlení dodali na stylu, vyberte si nějaké pohodlné, ale designově propracované křeslo nebo pohovku. Právě sedací soupravy mohou dominovat celému prostoru obývacího pokoje. Pokud ale dáváte přednost něčemu, co lze snadno posunout, doplňte obývák či dětský pokoj nějakým sedacím pytlem nebo si pořiďte houpací síť. Jestliže ji barevně sladíte s okolním prostorem, získáte nejen požadované místo k sezení, ale také svůj byt dokonale osvěžíte, a navíc vám nezabere téměř žádné místo.